Informacja prasowa w formacie .docx

Paczka zdjęć

Płyta w .wav do pobrania dla mediów

Dane do ZAIKS-u

Muzyka:
Big Bit Kid w składzie: Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec, Wojciech Famielec
 
Tekst:
Big Bit Kid w składzie: Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec
 
Nagrania, realizacja i produkcja: Wojciech Famielec
 
Miks: Robert Szydło
 
Wydawca: self-publishing (BBK Records) 
 

Dane kontaktowe

Adres mailowy:

Numer telefonu:

Rockowe echo z leśnej głębi –
Big Bit Kid z albumem „Święto Lasu”

W listopadzie 2023 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu zespołu Big Bit Kid o nazwie „Święto Lasu”. Nowa płyta to propozycja dla tych, którzy znudzili się dominacją muzycznych frontmanów, a na myśl o typowo-rockowej zespołowości ich serce zaczyna bić szybciej.

„Dantejska przeprawa przez wspomnień las” – tak treść albumu określa zespół Big Bit Kid w pięciu słowach.

Krążek opisuje podróż jednostki, która rozpoczyna się wraz z rytmicznymi dźwiękami utworu „Retro” – pierwszego z singli promujących album. Następnie zespół zabiera słuchaczy na wspólną wyprawę przez „Stany” umysłu (drugi singiel), do którego teledysk przedstawia domek w tytułowym lesie, a gdzie następnie bohater płyty poznaje nowych „Przyjaciół”.

Kolejne pięć kompozycji to premierowe utwory i ciąg dalszy onirycznej podróży przez niebo (w utworze „Eden”), piekło („Dante”), odmęty własnej duszy (w utworze “Sen”) – aż do odzyskania świadomości (“Uciekłem”), a w końcu powrót do dawnego, miejskiego życia (“Światła”). W tekstach nie zabrakło mrugnięć okiem do literatury i sztuki (“Michał Anioł zrobiłby z tego rzeźbę”, “Z tyłu czytała coś Eco Umberto”).

Nazwa albumu nie wzięła się znikąd – pochodzi dosłownie z lasu, gdzie powstały zarówno pomysły na muzykę i teksty, jak również w nietypowy sposób zarejestrowano część wokalnych ścieżek.

Muzycy nie rzucają słów na wiatr wymieniając zespołowość jako kluczową wartość, która towarzyszyła im na etapie tworzenia materiału i podczas nagrywania – teksty i muzyka to twórczość Big Bit Kid, a w utworach można usłyszeć przeplatające się wokale wszystkich członków zespołu.

Nad produkcją muzyczną “Święta Lasu” (realizacja nagrań, miks, produkcja) czuwał Wojciech Famielec, a za mastering albumu odpowiada Robert Szydło. Okładka płyty, która prezentuje zawartość krążka w pigułce to twórczość Pauliny Bujakowskiej Szumlańskiej.

Zespół Big Bit Kid to grupa czworga przyjaciół z Bochni (Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec), którzy spotykają się przede wszystkim dla przyjemności, a “muzyka to skutek uboczny tych spotkań”.

W listopadzie 2023 roku album pojawił się w największych serwisach streamingowych – między innymi na Spotify na profilu zespołu Big Bit Kid, oraz na Apple Music.

Wersję CD można zakupić za pośrednictwem butikowej galerii Kopalnia Sztuki – zarówno w sklepie online, jak również bezpośrednio w dwóch placówkach:
– na krakowskim Podgórzu: ul. Legionów Józefa Piłsudzkiego 23;
– na bocheńskim rynku: ul. Rynek 16.

Paczka zdjęć do pobrania tutaj.

Dane kontaktowe:

Adres mailowy: kontakt@bigbigkid.pl
Numer telefonu: 783 747 744
Strona internetowa: www.bigbitkid.pl

Informacja o zespole Big Bit Kid – parę słów o nas:

Spotykamy się z powodów muzyczno-hedonistycznych od wczesnych lat młodzieńczych i gramy w składzie Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec. Ostatnie lata to rozwój własnej twórczości, której brzmienie jest wypadkową naszych urojeń i rockowych zamiłowań.

Muzyka i teksty do naszych nowych kawałków powstawały w leśnej dziczy i odosobnieniu – w drewnianym domku, w którym wszystko się zaczęło. W nie mniej klimatycznym otoczeniu nagraliśmy płytę. Nad procesem twórczym i produkcją czuwał znany i lubiany Wojciech Famielec.

Dlaczego Big Bit Kid?

W latach 60. nazwa Rock and Roll była w Polsce zabroniona – tak narodziło się określenie Big Bit. Jesteśmy dziećmi (Kid!) muzycznych wyznawców, dla których Big Bit był czymś więcej niż gatunkiem, a my tego ducha i sentyment próbujemy wskrzesić. W czasach, kiedy showbiznesem trzęsą muzyczni frontmani, my stawiamy na zespołowość, klimat i wieczną tęsknotę.

Informacja o Kopalni Sztuki:

Prowadzimy sklep ze sztuką i łączymy artystów z ludźmi poszukującymi niepowtarzalnych prac tworzonych z pasją.

Zamierzamy walczyć z otaczającą nas komercją i bezdusznymi produkowanymi seryjnie produktami. Chcemy pomagać twórcom w sprzedawaniu prac. Artyści powinni tworzyć a my promować i sprzedawać ich dzieła. Pokazujemy mieszkańcom i turystom jak wielu jest lokalnych artystów.

Tworzymy miejsca pełne inspiracji i pomysłów na prezenty dla osób, które mają wszystko. Proponujemy sztukę nowoczesną, klasyczną, ludową i rękodzieło w jednym miejscu. Wyjątkowy klimat sklepu pozwala oderwać się od szarości dnia codziennego. Zawsze chętnie przyjmujemy opinie na temat naszej pracy i staramy się poszerzać ofertę zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów.