Singiel

PRZYJACIÓŁ

Dostępny na

retro-vinyl

Parę słów o nas

Spotykamy się z powodów muzyczno-hedonistycznych od ponad 15 lat i gramy w składzie Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik (tak, jesteśmy braćmi), Adrian Marzec.

Ostatnimi czasy skupiliśmy się na własnej twórczości, której brzmienie jest wypadkową naszych urojeń i zamiłowań. Muzyka i teksty do nowych kawałków powstawały w dziczy i odosobnieniu – w miejscu, w którym wszystko się zaczęło! W nie mniej klimatycznym otoczeniu została nagrana płyta. Nad procesem twórczym i produkcją czuwał znany i lubiany Wojtek Famielec.

Album za 3,2,1…

Nasz pierwszy singiel Retro, zapowiadający debiutancki album Święto Lasu ukazał się 1 stycznia 2022 roku. Teledysk do utworu nawiązuje charakterystyką do czasów Big Bitu, a historia królika do dzisiaj pozostaje zagadką. Wątek kontynuujemy w najnowszym teledysku do singla Stany.

Dlaczego Big Bit Kid?

W latach 60. nazwa Rock and Roll była w Polsce zabroniona – tak narodziło się określenie Big Bit. Jesteśmy dziećmi ludzi, dla których Big Bit był czymś więcej niż gatunkiem muzycznym, a my tego ducha i sentyment próbujemy wskrzesić.

W czasach kiedy showbiznesem trzęsą muzyczni frontmani, my stawiamy na zespołowość, klimat i wieczną tęsknotę.

Big Bit Kid Logo

bigbitkid